<link href="//maxcdn.bootstrapcdn.com/font-awesome/4.7.0/css/font-awesome.min.css" rel="stylesheet" type="text/css"/>

ریدایرکت مطالب 3 - (1127)(New - 2022)

ریدایرکت مطالب 3 | لیست قیمت روز و خرید مستقیم ، مناسب تر از نمایندگی شهرستان ها

آجر سفال | قیمت آجر سفال

آجرسفال 20 سانتی چیست ؟ | همه چیز درباره آجرسفال 20 سانتی

آجر سفال 20 سانتی یکی از انواع سفال های تیغه به شمار می آید . این آجر ها در دیوارهای خارجی ساختمان و همچنین

در مواردی در اتاق ها مورد استفاده قرار می گیرد .دلیل استفاده از این آجر ها در دیواره های بیرونی ضخامت ان ها است 

و از آجر سفالی 10 و 7 سانتی متری برای تیغه   چینی(دیوارچینی داخلی) استفاده می گردد.

اطلاعات آجر سفال 20 سانتی

این آجر های  9 سوراخه دارای وزنی 4 کیلوگرم و یا کمی بیشتر هستند

ظرفیت تریلی برای حمل این بار حدود 5200 بلوک ، ظرفیت جفت 3600 و ظرفیت تک حدود 2500 قالب به ازای هر بار  می باشد

ابعاد این آجر ها 20*20*20 است که  اندازه واقعی ان ممکن است کمی با اندازه ی اسمی تفاوت داشته باشد . بهتر است هنگام خرید ابعاد واقعی پرسیده شود

بر روی سطح یک متری از دیوار حدود 25 عدد از این بلوک ها استفاده می شود

ضخامت نهایی دیوار پس از اتمام مراحل اجرا به حدود 20 سانتی متر می رشد

 

فروش تیغه سفال فوم دار 15 سانتی - ارسال به سراسر ایران

تیغه سفال فوم دار 15 سانتی  جذب آب پایین
  مقاومت بالا در برابر حرارت
  عایق حرارتی و صوتی
  دارای رنگ یکنواخت
  استحکام فشاری بالا
 آجر سفال تیغه ۱۵ فوم دار اصفهان  یکی از پر کاربرد ترین آجرها در صنعت ساخت و ساز و ساختمان سازی می باشد . به دلیل ویژگی های منحصر به فرد اجر سفال فوم دار ،

وجود فوم در قالب آجر سفال ، عایق قوی حرارت و صدا و همچنین مقاومت فشاری بالای آجر ، می توان در ساخت دیوارهای خارجی ساختمان ، 

تیغه های داخلی ساختمان و …  از سفال ۱۵ فوم دار استفاده نمود . فوم بزرگ موجود در آجر سفال تیغه دیواری ۱۵ فوم دار عایق  قوی حرارت و هوا  می باشد .

از محاسن دیگر این نوع آجر تولید شده در آجر سفال مرکزی اصفهان وجود شیارهایی روی سفال فوم دار می باشد که باعث چسبندگی بیشتر ملات و دوغاب کاشی کاری و

همچنین چسبندگی گچ و یک دستی عملیات سفید کاری اشاره نمود .


 
شرح محصول سفال تیغه ۱۵ فوم دار :

نام : اجر سفال تیغه ۱۵ فوم دار

ابعاد : ۲۰*۲۰*۱۵ سانتی متر

ابعاد واقعی : ۱۹*۱۹*۱۳٫۵

درجه کیفی : درجه ۱ / با فوم جازده و مونتاژ شده

وزن خالص : ۳۰۰۰ ( +/- ۵۰ گرم )

 


جهت اطلاع از ساير جزئيات قيمت و ظرفيت حمل آجر با شماره تلفن زير تماس حاصل نمائيد.

تلفن مدير فروش آجر اصفهان : 09137886597
 
کارخانه:اصفهان-منطقه صنعتي دولت اباد

                                            
  فروش و مشاوره:  09137886597

ساعت پاسخگويي:8 صبح الي22 حتي ايام تعطيل

آجرسفال

آجر سفال

خاک رسی و خاک سفال مواد خام اولیه مورد استفاده در ساخت آجر است، که در اصلاح عام به طور کلی به این نوع آجر، آجر سفال می گویند. آجر سفالی بخشی از مصالح ساختمانی می باشد که بیش از دیر باز افراد برای دیوار چینی و دیوار کشی ساختمان ها و منازل خود از آن استفاده می کردند.

این دسته از آجرهای رسی از نظر ساخت، شکل و رنگ و مشخصات فنی در نهایت دقت تهیه می گردند و بسته به شکل آنها در نقاط مختلف ساختمان استفاده می شوند. به علت جذب کم آب در آجرهای سفالی به منظور چسبندگی مناسب با ملات انواع سوراخ دار آنها را مورد استفاده قرار می دهند. از دیگر خواص آنها سبکی است که باعث بالا رفتن سرعت اجرا می شود. به علت سطح یکپارچه و یکنواخت آنها برای نمای آجری، نوع سفالی پیشنهاد می شود.


آجرهای سفالی

گروهی از مصالح هستند که به صورت صنعتی تولید و جایگزین سنگ شده اند و درحقیقت سنگ ساخته دست بشر هستند ، سنگی دگرگون که از تغییر وضعیت خشت پدید میآید . این گروه از مصالح که اولین تولید صنعتی و انبوه مصالح ساختمانی به دست بشر به شمار می‌آیند براساس نوع مواداولیه ، روند تولید و محل مصرف به انواع متنوعی تقسیم می شوند . آجر سفالهای رسی که اولین و فراوان ترین آنها هستند قدمت چندهزار ساله دارند .


آجر سفال با سه روش متفاوت ساخته می شود، که این سه روش عبارتند از :

آجر قالبی کارمدترین و کم هزینه ترین روش می باشد ، بنابراین آجر قالبی از نظر خرید آجر سفال کمترین هزینه را در برخواهد داشت .
آجر های دست ساز سفالی توسط اشخاص انجام می شود با این صورت که گل سفال در قالب های ریخته و بعد خشک می شوند و ویژگی های دیگر آجر می توان با استفاده از روش های مختلفی ایجاد شود. .
آجر سفال صنعتی از لحاظ رنگ شبیه آجر سفال دستی می باشد با این تفاوت که ویژگی های ظاهری در طرح نمایان است. تولید کنندگان از مواد دیگری برای ساخت آجر استفاده می کنند ولی ماده اصلی آجر واقعی خاک رس می باشد


چند نکته کارامد راجب به آجر سفال

ابعاد آجر سفال 15 در حالت استاندارد 20 در 20 در 15 می باشد. اما در بازار بیشتر در اندازه حدود 18 در 18 در 13 تولید می شود و تقاضای بازار هم بیشتر همین اندازه است. بنابراین قبل از خرید برای محاسبه تعداد مورد نیاز حتما سایز دقیق را از فروشنده سوال کنید تا دچار مشکل نشوید.

ابعاد آجر سفال 10 در حالت استاندارد 20 در 20 در 10 می باشد. اما در بازار بیشتر در اندازه حدود 18 در 18 در 8 تولید می شود و تقاضای بازار هم بیشتر همین اندازه است. چون هم در بحث سبک سازی دارای وزن کمتری است و هم با قیمت های مناسبتری یافت می شود.

جالب است بدانید که آجر سفال تیغه در شهرهای مختلف با نامهای متفاوتی شناخته می شود. از جمله به این قرار هست : بلوک تیغه، تیغه سفالی، آجر تیغه ای، بلوک تیغه سفالی، بلوک سفال تیغه، سفال تیغه ای، آجر سفال تیغه، آجر سفال دیواری، بلوک دیواری، سفال دیواری، بلوک سفالی دیواری، سفال دیواری، تیغه دیواری


معیار تشخیص آجر تیغه سفالی خوب:

در هنگام انتخاب باید دقت شود که رنگ بلوک‌های سفالی یکنواخت و سطح آن بدون ترک باشد، گوشه‌های بلوک کاملاً قائم باشند. همچنین با توجه به وجود بلوک‌های سفال در ابعاد گوناگون، باید ابعاد واقعی بلوک مورد نیاز توسط فروشنده مشخص شود تا قیمت آن به صورت دقیق مشخص گردد. همچنین با توجه به اینکه هزینه حمل معمولاً چشمگیر است باید ظرفیت کامیون‌های مختلف نیز در هنگام سفارش در نظر گرفته شود. برای انتخاب قیمت می بایست تعداد بلوک‌های تیغه در متر مربع برآورد گردد و قیمت هر متر مربع ملاک مقایسه قرار گیرد. لازم به ذکر است که بعضی کارخانه ها به علت کیفیت پایین دستگاههای تولیدکننده یا مواد بدون کیفیت ضخامت تیغه‌های آن را بیشتر در نظر می‌گیرند که باعث ازدیاد وزن می‌گردد.
آجر سفال دارای سایزهای مختلفی می باشد اما متداولترین سایز آجر سفال آن 20*20*10 و 20*20*15 و 20*20*7 است.

نحوه محاسبه و فرمول تعداد آجر سفال به طور کلی برای هر سایز آجر تیغه سفالی و یا اجرسفالی، میتوان طبق این معادله ای که در زیر آورده شده است محاسبه نمود:

  ضخامت دیوار × ارتفاع × طول = حجم دیوار

  حجم دیوار × 0.8 = حجم آجر

   (حجم یک آجر یا سفال) / (حجم آجر ) = تعداد آجر یا سفال

این فرمول و محاسبات درج شده در این قسمت به صورت تخمین و تقریبی بوده و میتوان از این محاسبات برای برآورد تعداد انواع آجر سفال , بلوک و تیغه سفالی سقفی و دیواری و همچنین انواع آجر نما , اجر لفتون و…. هم استفاده نمود.
مزایای دیوارچینی با بلوک سفال:

از جمله مزیتهای این نوع دیوار چینی می‌توان به سبکی وزن نسبت به آجر فشاری، در دسترس بودن، و همچنین با توجه به وجود فضاهای خالی در قسمت داخلی، تا حدودی عایق حرارتی نیز می‌باشد.
معایب دیوارچینی با بلوک سفالی:

شکننده بودن، باربر نبودن، پرتی زیاد به علت شکستن هنگام حمل و نقل و انجام کار و عدم تحمل بار اشیاء الحاقی که لازم است با رول پلاک به دیوار وصل شوند مثل کابینت و … از معایب آن است .

معمولاً دستمزد اجرای دیوارچینی در شرایط معمولی حدود هر متر مربعی 60000 ریال است. همچنین آجرهای سفال نیز با توجه به ابعاد آنها دارای قیمت متفاوت می‌باشند و از حدود هر عدد 1700 تا هر عدد 2500 ریال متغیر است.
کیفیت ملات تاثیر گذار بر ظاهر آجر:

توصیه می شود در اجرای دیوار های آجری از ملات مرغوب استفاده گردد. چرا که در 80 درصد موارد علت شوره زدن آجر استفاده از ملات بی کیفیت در پشت کار می باشد. علت این موضوع چیزی نیست جز نمک و آهک محلول در اینگونه از ملاتها.
آجر سفال ۱۰سوراخه

یکی از انواع آجرها می باشد که دارای سطح مقطع ۱۸ تا ۱۰ سوراخ بوده و به قطر ۱٫۵ تا ۲٫۵ سانتی متر می باشد. از آجر نما ۱۰ سوراخه جهت نماسازی و ساخت دیوار سالن ها، ساختمانهای صنعتی و سوله ها استفاده می شود. یکی از مزایای وجود سوراخ در آجر نما ۱۰ سوراخه به علت قفل شدن میلگرد در آجر می باشد گه در بحث مقاومت در برابر زلزله حائز اهمیت است. آجر نما ۱۰ سوراخ را می توان در ابعاد و رنگهای مختلف تهیه نمود. آجر سفال یزد و آجر سفال تهران از مرغوبترین مصالح موجود در ایران است.


مزایای بلوک سفالی:

    مصرف کمتر ملات ماسه سیمان که استفاده از تیغه سفالی %۵۰ تا %۶۰ مصرف ملات ماسه سیمان را نسبت به آجر لفتون کاهش می دهد.
    صرفه جویی در زمان و هزینه کارگر که سرعت کار با آجر سفال بسیار بالاتر است. ابعاد هر تیغه سفالی معادل ۲ تا ۳ آجر لفتون میباشد. ابعاد بزرگتر این آجر ها موجب جا به جایی و نصب راحت تر و سریع تر تیغه سفالی می گردد. با استفاده از این محصول %۳۰ تا %۴۰ در زمان و هزینه کارگر صرفه جویی می شود.
    عایق حرارتی مناسب که تیغه های سفالی سوراخ هایی دارند که هوا در آن ها به دام می افتد. این ویژگی آجر سفال را %۲۰ تا %۳۰ عایق بهتری نسبت به آجر های معمولی می کند.در داخل بعضی از آجر های سفالی فوم قرار می دهند که آجر سفال فوم دار عایق بهتری نسبت به آجر های معمولی است.
    وزن کم آجر سفالی که نسبت وزن به ابعاد آجر سفال از دیگر آجر ها کمتر میباشد. تا %۲۰ در هزینه اسکلت ساختمان به علت کاهش بار مرده روی سقف ها میتواند صرفه جویی شود. همانطور که می دانید هزینه انتقال آجر به کارگاه ساختمانی بالا میباشد. وزن کم این محصول باعث کم شدن قیمت تمام شده این محصول می شود.
     سوراخ های موجود در تیغه سفالی در نقش موانع آکوستیکی عمل می کند و میتوان به عنوان عایق صدا به کار برد.
    
    
    
     جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره محصول

و

محصولات مشابه با مشاورین ما در تماس باشید :

 

09135145464

09135435464

 
 
 
 آجر سفال چیست؟
همان‌طور که اشاره کردیم آجر سفال یا سفال نما از مصالح ساخت‌وساز محسوب می‌شود که کاربردهای زیادی دارد. این آجرهای سفالی که به‌اصطلاح به آن‌ها آجرهای رسی نیز گفته می‌شود در نهایت دقت و ظرافت به تولید انبوه می‌رسد و در اختیار سازندگان یا فروشندگان مصالح قرار می‌گیرد. قیمت آجر سفال از سوی هر شرکت یا تولیدی متفاوت بوده و وابسته به عوامل مختلفی می‌باشد. آجر سفال یکی از چندین محصولات ساخته شده با سفال می‌باشد که به شکل استاندارد و تأیید شده مورداستفاده در کارهای صنعتی و عمرانی و سازندگی قرار می‌گیرد. سفال نما در اصل جایگزینی برای سنگ در صنعت ساخت‌وساز بود که به‌خوبی موردتوجه و استقبال قرار گرفت. آجر سفال یا آجر تیغه‌ای هم به‌صورت دستی تولید می‌شود و هم به شکل صنعتی و کارخانه‌ای تولید می‌شود. آجر سفال ساخته شده از خاک رس یا سیل می‌باشد که استحکام خوبی داشته و باتوجه‌به شکل و ابعادی که دارد کار در ساخت‌وساز را تسهیل می‌بخشد. قیمت آجر سفالی تفاوت چندانی با قیمت آجر تیغه‌ای ندارد و در یک رنج قیمتی می‌باشند. آجر سفال به شکل مکعب مستطیل تولید می‌شود که کاملاً توپر بوده و در ابتدا سطوح خالی در سطحش مشاهده نمی‌شود. پس از قالب‌گیری این آجرها به شکل سوراخ‌دار بافاصله‌ای معین در قطعات نازک‌تر پخته و در مرحله خشک‌کردن قرار می‌گیرند. باتوجه‌به قیمت آجر سفالی، می‌توان گفت آجر سفال کاربردهای زیادی همچون ساخت تیغه‌های جداکننده، طاق‌ها و ستون‌های بین تیرآهن‌ها و دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان دارند. آجر سفال نما گزینه‌ای اقتصادی و مقرون‌به‌صرفه برای سازندگان به شمار می‌رود.  البته آجر سفالی کاربردهای خاص دیگری همچون استفاده در کف ساختمان‌ها هم دارد؛ ولی بیشترین مورداستفاده آجر سفال برای دیوارچینی می‌باشد. قیمت سفال نما یکی از دلایلی است که سازندگان روی به استفاده از آن می‌آورند، چرا که با قیمت نسبتاً پایین آجری تهیه می‌کنند که هم به نمای ساختمان ظاهری شکیل می‌بخشد و هم استحکام ساختمان را بالاتر می‌برد. قیمت سفال نما باتوجه‌به رنگ و مدلی که دارد متفاوت خواهد بود. ازآنجایی‌که آجر سفالی آب زیادی را جذب خود نمی‌کند، به‌منظور ایجاد چسبندگی در این آجرها از ملات استفاده می‌شود. سطح آجر سفالی صاف بوده و به دلیل نظمی که هنگام چینش به خود می‌گیرد این آجرها برای نمای ساختمان بسیار مورداستفاده قرار می‌گیرد. در ساخت‌وساز مدرن بیشتر بار و فشار وارده بر روی ستون‌ها و از طریق ستون‌ها به زمین وارد می‌شود و مانند گذشته فشار آن‌چنانی بر روی دیوارها وارد نمی‌شود. همین امر باعث شده است که دیوارها استحکام زیادی را نیاز نداشته باشند و بیشتر از آجر سفالی به‌عنوان نما استفاده بشود. امروزه انتخاب آجر سفال متناسب با وزن اسکلت‌های سازه و بهینه‌سازی هزینه‌های جانبی صورت می‌پذیرد. با این تفاسیر می‌توان به اهمیت استفاده از آجر سفال بیشتر از قبل پی برد و استفاده از این ماده ساختمانی را بیشتر از قبل (البته به‌اندازه استانداردهای لازم و مشاوره با مهندس ساختمان) در دستور کار قرارداد.

آجر سفال| ajorbrick.ir ، لیست قیمت اجر اصفهان ، آجر ده سوراخ نما ، 100% ، اجر سفال اصفهان ، Archives ، آجرنسوز | آجر اصفهان | آجرنماSCOPSANG.IR